Kontakt z nami

Formularz kontaktowy


0048 15 8329754
0048 74 8561350

eBiuletyn-Newsletter

Metal

 

Technika diamentowa w obróbce metalu

 

W obróbce metalu oraz innych super twardych materiałów znaczącą rolę odgrywają narzędzia diamentowe oraz borazonowe. Są one stosowane w obróbkach dokładnych i wykańczających, do których zalicza się przede wszystkim obróbkę ścierną. Diament, najtwardszy z występujących w przyrodzie materiałów nie może być stosowany do obróbki stali, w tym przypadku używany jest sztuczny produkt, azotek boru – borazon, którego twardość niewiele ustępuje diamentowi.

Technologia obróbki super twardych materiałów obejmuje narzędzia: ściernice diamentowe i borazonowe, docieraki, osełki honujące DIA oraz CBN, obciągacze rolkowe do profilowania ściernic, noże tokarskie, frezy i wiertła z płytkami z diamentu polikrystalicznego PCD, taśmy i folie polerskie a także diamentowe pasty oraz emulsje polerskie.

Technologia to także maszyny do obróbki i szlifowania płytek oraz innych narzędzi z węglików spiekanych, maszyny wielofunkcyjne, centra obróbcze a także szlifierki do obróbki płytek oraz narzędzi rotacyjnych z wkładkami z PCD, CBN.

 

Nasza oferta obejmuje:


Wydarzenia

 •  Targi STONE & GLASS 2016

  Targi STONE – GLASS 2016

   

  Zapraszamy na STONE – GLASS 2016, Targi Branży Kamieniarskiej i Szklarskiej

  Poznań, 16-19 listopada 2015.

  Hala 7A, stoisko 20.


  Więcej

Aktualności

 •  25 lat firmy MC DIAM

  W tym roku nasza firma świętuje 25 lecie działalności !


  Więcej