EU

O nas

Produkcja własna MC DIAM to narzędzia diamentowe, w szczególności segmenty i tarcze diamentowe w szerokim asortymencie, przeznaczone do obróbki kamienia naturalnego oraz szeroko rozumianego budownictwa. Firma zajmuje się także montażem i regeneracją narzędzi diamentowych oraz świadczeniem usług serwisu narzędzi w siedzibie klienta.

Spółka zajmuje się także produkcją urządzeń technologicznych i maszyn dla przemysłu kamienia naturalnego, ceramiki oraz przetwórstwa szkła, ich remontami oraz modernizacją.
W szczególności oferujemy systemy oczyszczania wody technologicznej używanej w procesach cięcia z użyciem narzędzi diamentowych. Systemy takie w różnych konfiguracjach projektujemy i wykonujemy indywidualnie do potrzeb klienta.
Gwarantujemy wykwalifikowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny maszyn i urządzeń, naprawy, remonty, konserwację.

Produkcja zlokalizowana jest w nowoczesnym Zakładzie w Sandomierzu dysponującym halami produkcyjnymi o powierzchni ponad 3000 m2.

Produkcja narzędzi diamentowych oparta jest na najnowocześniejszej technologii z wykorzystaniem maszyn produkcji włoskiej firmy Arga Fabes.

Na uruchomienie produkcji narzędzi diamentowych w roku 2007 spółka otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu wspierania innowacyjnej gospodarki.

W roku 2011 spółka uruchomiła produkcję bezpiecznych narzędzi diamentowych w ramach projektu współfinasowanego przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 i budżetu państwa. W ramach tego projektu wdrożono produkcję plastyfikowanej liny diamentowej oraz tarcz diamentowych i wierteł spawanych laserowo.