EU

Partnerzy

 • 3M

  3M

  Narzędzia diamentowe stosowane przy obróbce szkła. Maszyny do produkcji płytek wieloostrzowych i pierścieni walcowniczych.

  www.wendtgroup.com

 • Bystronic Glass GmbH

  Bystronic Glass GmbH

  Linie do produkcji szyb zespolonych, linie do laminowania szkła, systemy transportu szkła.

  www.bystronic-glass.com

 • Chemetall Gmbh

  Chemetall Gmbh

  Produkty chemiczne stosowane w procesie produkcji i przetwórstwa szkła: oleje do rozkroju, separatory szkła.

  www.chemetall.com

 • DIP Tech

  DIP Tech

  Drukarki do wykonywania nadruków na szkle atramentem ceramicznym

  www.dip-tech.com

 • Hegla

  Hegla

  Linie do laminowania szkła i rozkroju. Systemy transportu i magazynowania szkła

  www.hegla.de

 • IBG Monforts

  IBG Monforts

  Szczotki do myjek

  www.ibg-monforts.de

 • Selutor Gmbh

  Selutor Gmbh

  Obiegi zamknięte chłodziwa, system oczyszczania chłodziw.

  www.selutor.de

 • GLASTON

  GLASTON

  Linie technologiczne do: hartowania szkła płaskiego, laminowania szkła, gięcia i hartowania.

  www.glaston.net

 • Viprotron

  Viprotron

  Skanery do kontroli jakości szkła.

  www.viprotron.de

 • Boraident

  Boraident

  Lasery do szkła.

  www.boraident.de

 • Hanic dołączył do grupy Hegla

  Hanic dołączył do grupy Hegla

  Utworzenie spółki HEGLA-HANIC GmbH jako samodzielnego podmiotu Grupy HEGLA.

  (od l. do p .: Bernhard Hötger (dyrektor zarządzający HEGLA), Klaus Engel (wspólnik zarządzający HEGLA-HANIC GmbH), Jochen H. Hesselbach (członek zarządu LEWAG AG), Heinz-Dietmar Hantke (wspólnik HEGLA-HANIC GmbH), dr Jan Schäpers (wspólnik zarządzający HEGLA-HANIC GmbH), Frank Schürmann (członek zarządu LEWAG Holding AG).

   

  HEGLA-HANIC GmbH koncentruje się na przyszłości cyfrowej i Przemyśle 4.0

  Szanse, możliwości i ekonomiczność realizacji z powodzeniem dla firmy HEGLA, producenta maszyn i urządzeń oraz HANIC. W HEGLA-HANICZOWYM GOSPODARSTWIE HANDLOWYM JOHNEN H. Hesselbach (członek zarządu LEWAG Holding) AG) i Heinz-Dietmar Hantke (założyciel i wspólnik HANIC).

   

 • Dłuższy – cięższy – większy! B’JUMBO XXL z firmy Bystronic glass

  Dłuższy – cięższy – większy! B’JUMBO XXL z firmy Bystronic glass

  Dłuższy – cięższy – większy! Linia do produkcji szyb zespolonych B’JUMBO XXL od Bystronic glass może być opisana za pomocą tych trzech atrybutów, inspirowanych mottem Pierre’a de Coubertina na igrzyska olimpijskie. Linia produkcyjna o długości 165 m służy do automatycznego wytwarzania szyb zespolonych o długości do 18 m. To unikalny w skali globalnej rozmiar. W związku z tym jest to najdłuższa linia do produkcji szyb zespolonych na świecie, a ostatnio weszła do służby u znanego niemieckiego producenta Thiele Glas z siedzibą w Wermsdorf w Saksonii. Thiele Glas osiągnęło doskonałą reputację w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie w zakresie konstruowania niezwykłych fasad w budynkach przemysłowych.

   

   

  Imponujący widok całkowitej linii B’JUMBO XXL (©Bystronic glass)

   

  Bystronic wysyła technologię szyb zespolonych ku przyszłości innowacyjną drogą, która otwiera zupełnie nowe możliwości architektoniczne w zakresie projektowania fasady. Z B’JUMBO XXL szyby zespolone i poszczególne tafle szkła fasadowego mogą być produkowane w nowych wymiarach: do 3,30 m wys. i do 18 m dł., o maks. masie szkła do 10 t. Linia ta jest właściwym rozwiązaniem w sprawie aktualnego trendu wyróż-niającego się zapotrzebowaniem na coraz większe rozmiary szkła architektonicznego.

  Ta linia produkcyjna jest ogromnym i wyjątkowym krokiem naprzód, oferując przemysłowi przetwórstwa szkła cały szereg nowych możliwości. Jesteśmy dumni, że możemy połączyć naszą innowacyjną siłę z naszym ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie maszyn do obróbki szkła i wprowadzić na rynek takie linie jak B'JUMBO XXL – wyjaśnia Stephan Kammerer, któ-ry jako kierownik ds. budowy produktu odpowia-da za projekt i konstrukcję tej maszyny.

   

   

  Półautomatyczne urządzenie do układania ramek dystansowych o długości do 18 m (©Thiele Glas)

   

  Elementy maszyny

  B'JUMBO XXL to imponująca, kompletna linia produkcyjna, wyposażona w robota usuwającego powłoki przy krawędziach, myjkę do tafli szklanych, stanowisko obrotowe, sześć stanowisk inspekcyjnych i pozycjonujących ramę, automaty do nakładania i zdejmowania wyrobów z linii produkcyjnej, robota do napełniania gazem wyposażonego w prasę do łączenia szyb, robota nakładającego masę uszczelniającą i liczne przenośniki taśmowe.

  Stanowiąca światowy rekord długość maszyny lub maksymalne wymiary obrabianego szkła to nie jedyne zalety tej linii produkcyjnej. Charakteryzuje się ona również wieloma innymi wyjątkowymi cechami:n maks. gr. poszczególnych tafli obrabianego szkła 60 mm;
  -  gr. pakietu jedno- lub dwukomorowej szyby zespolonej do 150 mm;
  -  maks. wartość masy szyby zespolonej, którą można przetransportować, wynosi 600 kg/mb;n zintegrowana stanowisko obrotowe może obracać szkło o długości do 12 m;
  -  półautomatyczne urządzenie może służyć do układania ramek dystansowych w szybie zespolonej, mierzących do 18 m długości;
  -  oprócz formatów prostokątnych, maszyna jest w stanie produkować nietypowe formaty, jak również dowolne krzywoliniowe kształty, zgodnie z katalogiem formatów Bystronic Glass;
  -  mimo swoich wymiarów, linia może być zainstalo-wana na standardowej podłodze przemysłowej, tak aby nie były wymagane specjalne fundamenty w podłodze hali produkcyjnej.

  B'JUMBO XXL może być również wykorzystana do produkcji jedno- lub dwukomorowych szyb zespo-lonych z 4-stronnym stepem na krawędziach szyby. W tym przypadku maksymalna głębokość schodka na czwartym boku wynosi 250 mm, na pierwszym boku obniżenie przedniej krawędzi szyby wynosi do 1000 mm, a na drugim i trzecim boku nie występują żadne ograniczenia wymiarowe.

  Energooszczędna i zrównoważona produkcja

  – Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny – dodaje Stephan Kammerer. – Pomimo osiągniętych dużych rozmiarów, wielką wagę przykładano do wydajności energetycznej i zrównoważonej produkcji podczas projektowania linii.

  Tak zwana "zielona produkcja" obejmuje zoptymalizowane mechanizmy efektywności energetycznej i odzysku energii, na przykład energia kinetyczna jest przekształcana w energię elektryczną podczas procesów spowalniania napędów. Ta odzyskana energia jest po-nownie wprowadzana do systemu i redystrybuowana przez moduł zarządzania silnikiem do osi wymagających energii. Tak więc, produkcja z B'JUMBO XXL umożliwia wydajną pod względem zasobów i zrównoważoną produkcję szyb zespolonych lub szkła fasadowego.

   

  Zintegrowane urządzenie do obracania szyb o długości do 12 m (©Thiele Glas)

   

  Ręczne układanie ramek dystansowych należy już do przeszłości

  Kolejną atrakcją jest półautomatyczne urządzenie do układanie ramek. Zwłaszcza w przypadku ramek dystansowych w większych formatach, ręczne pozycjo-nowanie ramek w szybie do tej pory wiązało się z za-angażowaniem znacznego personelu i wymagało dłu-giego czasu. Robot układający automatycznie ramki dystansowe realizuje to zadanie w krótkim czasie, ponieważ ramka dystansowa jest automatycznie umieszczana w stacji, a chwytaki należące do górnej belki automatycznie dociskają górną krawędź ramki do szyby.

  Precyzyjna technologia dozowania

  Rdzeniem robota uszczelniającego jumbo'sealer XXL jest dynamiczny system mieszania. W przeciwieństwie do statycznego systemu mieszania, który jest bardzo powszechny w tym sektorze, mieszalnik dynamiczny pracuje ze znacznie zmniejszonym ciśnieniem materia-łu. Jednocześnie zapewnia maksymalną objętość materiału przy prędkości przepływu do 6 l/min. W rezultacie jumbo'sealer XXL jest zdolny do uszczelniania nawet głębokich ramek dystansowych w szybach prostokątnych i formatkach krzywoliniowych, znacznie szybciej niż inne roboty powszechne w tym sektorze, nawet przy obecnie dostępnym maksymalnym rozmiarze szyby 3,30x18 m.

  To, co odróżnia go od innych robotów uszczelniających w przemyśle szklarskim, to automatyczny system wymiany materiału, który pozwala na swobodną zmianę materiału uszczelniającego – od polisiarczku do silikonu – w ciągu dwóch minut – wyjaśnia Stephan Kammerer. – Ponadto w obszarze wyładowczym znajduje się kilka elementów z ssawkami podciśnieniowymi,które wspierają przesuwanie w pełni uszczelnionych szyb w formacie Jumbo.

   

  Monumentalne giganty: pięć robotów do montażu ramek dystansowych, napełniania gazem i prasowania (©Thiele Glas)

   

  Autor: Peter Nischwitz / BYSTRONIC GLASS

   

  Żródło: Świat Szkła nr 6/2018 

  Aby uzyskać więcej informacji o produktach Bystronic Glass  skontaktuj się z: 

  Michał Siergiejewicz
  gsm: +48.609.685.877
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Tomasz Świątkowski
  gsm: +48.693.451.606
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.